Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın ne zaman yükselecek? Ne zaman altın alınır? Uzman isim altın fiyatlarını A Para’da yorumladı!

Koronavirüs pandemi süreciyle güvenli liman altına talep büyük küçük yatırımcı demeden arttı. Haziran ayıyla beraber normalleşme süreciyle bir miktar geri çekilme yaşayan , dünya genelinde yeniden artışa geçen koronavirüs vaka sayısıyla beraber yönünü tekrar yukarı çevirdi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Altın ne zaman yükselecek? Ne zaman altın alınır? İkinci dalga altın fiyatlarını yükseltir mi? Bu fiyatlardan altın alınır mı? Sorularına cevap aradı.

Altın ne zaman yükselecek? İkinci dalga altın fiyatlarını yükseltir mi? Uzman isim altın fiyatlarını A Para’da yorumladı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, A Para'da koronavirüste ikinci dalga ihtimalinin üzerindeki etkisini kısa-orta vade de değerlendirirken dikkat çeken yorumlar yaptı. Salgında ikinci dalga yaşanması durumunda altında agresif yükselişler yaşanmasını beklemediğini ifade eden Memiş, altın yatırımcısı için kritik açıklamalar yaparak "Altın fiyatları ne zaman yükselecek" sorusunu mercek altına aldı.

"1747 DOLAR YÜKSELİŞ İÇİN KRİTİK"

Altının onsunda 1665-1745 arasında bir sıkışma olduğunun altını çizen Memiş, altınındaki belirsizliğin ay sonuna kadar sürebileceğini ifade etti. FED Başkanı Powell'ın açıklamalarının piyasalarda dalgalanmalara neden olduğunu bildiren Memiş, altının onsunda 1747 dolar seviyesinin yükselişin devamı için kritik olduğunu vurguladı.

ALTIN NE ZAMAN YÜKSELECEK?

"Altın ne zaman yükselecek" sorusunun cevabı için özellikle yılın son çeyreğini işaret eden Altın Uzmanı Memiş, altın fiyatlarındaki gerilemeyle beraber yatırımcılara kademeli alım tavsiyesinde bulundu.

Salgında ikinci dalga yaşanması durumunda altında agresif yükselişler yaşanmasını beklemediğini ifade eden Memiş, bundan sonrası dalgalar için dünya finans sisteminde bir hazırlık olacağının altını çizen uzman isim, altının zaten bir yıllık getirisini beş ayda verdiğini bildirdi.

Altında yükselişin ileriki yıllarda süreceğini bildiren Memiş, sağlam bir düzeltme hareketi gelmeden özellikle 1630-1650 dolarlı seviyeleri görmeden yükseliş hareketinin gelmesini beklemediğini açıkladı.

"DÜZELTME GELEBİLİR KADEMELİ ALIM YAPILMALI"

Uzman isim gram altın fiyatlarına da değinerek, bu tarafta da bir düzeltme hareketi beklediğini ifade etti. Altındaki gerilemeyle beraber yatırımcılara kademeli alım önerisinde bulunan uzman isim, mevcut riskleri değerlendirdiğinde altın fiyatlarını hızlı bir şekilde yükseltecek bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

"YÜKSELİŞ İÇİN YILIN SON AYLARINA BAKMAK LAZIM"

Altın Uzmanı Memiş, Kapalıçarşı'nın açılmasıyla beraber insanların düşük faizlerden dolayı ev almak için altınlarını bozdurmaya gittiğini ifade ederek, yılın son çeyreğine dikkat çekti.

SON DAKİKA