Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıktan girdiler!

Kılıktan kılığa girdiler!

terörörgütü üyeleri kılık-kıyafet, saç, sakal, bıyık ve ideolojik olarak neredeyse tüm kesimlerin şekline girdi.

Örgüt üyeleri bu süre boyunca kılık-kıyafet, saç, sakal, bıyık ve ideolojik olarak neredeyse tüm kesimlerin şekline girdi. İlk dönemlerinde kitleleri etkilemek için ağlayarak vaaz veren FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, bugün seccadenin üzerine ayakkabılarıyla basarak poz veriyor. Kıdemli bir mason olduğunu ve yabancı istihbarat teşkilatlarınca görevlendirildiğini uzun yıllar saklamayı başaran Gülen, ilk ortaya çıktığı yıllarda sarık takıyor, cübbe giyiyordu. Gülen'in sarık ve cübbeyi terk ettiği sonraki yıllarda haşhaşi takipçileri ise verilen görev gereği bürünülmesi gereken imaj ne ise ona uydu.

Kılıktan kılığa girdiler!

BADEM BIYIK UZUN SÜRDÜ

Binbir surat Fetullahçıların en çok benimsediği tarz 'badem bıyık' oldu. Örgüte bağlanan öğrencilerin tamamı ve onlardan sorumlu olan 'abiler' badem bıyıklarıyla biliniyordu. Bu dönem, oldukça uzun sürdü. Yapılanmanın yargı, emniyet ve siyaset ayağı bu imajdan uzak kalmadı. Özellikle 17-25 Aralık sürecine kadar örgüt üyelerinin çoğu badem bıyıklıydı. Fakat daha sonra devletin paralel yapı ile mücadele sürecine girmesi örgütte paniğe yol açtı. üyeleri kendilerini gizlemek için saç ve sakal tarzlarında değişikliğe gitti. Dikkat çekmek istemeyen tüm FETÖ'cüler, farklı ideolojik gruplarla özdeşleşmiş tarzlara bürünmeye başladı. Gülen'in ilk dönemlerinde kadın bağlılarının ise neredeyse tamamı tesettürlüydü. Daha sonra bu ablaların çoğu Gülen'in talimatıyla tesettürden çıktı ve kendi tabirleriyle 'çağa ayak uydurdu'.

Gökçe Fırat Çulhaoğlu: FETÖ'ye bağlı 'esnaf abiliği' görevini yürütürken badem bıyığıyla gezen Çulhaoğlu, örgütün verdiği görev gereği birdenbire 'Karl Marx'laştı. Türk Solu dergisinin başına getirilen FETÖ tetikçisi, örgütün Balyoz kumpası sürerken 'ulusalcı' maskesiyle darbe çığırtkanlığı yaptı.

Kılıktan kılığa girdiler!

Bekir Ercan Van: İncirlik Üssü'nün komutanıydı, 15 Temmuz gecesi tanker uçakları darbecilere tahsis etti. 'Sığınma' talebiyle yalvardığı ABD'liler onu geri çevirdi.

Kılıktan kılığa girdiler!

Mehmet Baransu: , kumpas soruşturmalarının medya ayağı için en çok onu kullandı. 'Topsakallılar çetesi'nin en etkin üyesi daha sonra 'hacı sakalı'na döndü.

Kılıktan kılığa girdiler!

Cevheri Güven: 'nün medya yapılanmasının bilinen isimlerindendi. Örgütün 'solcu' görünümlü tetikçilerindendi. Şu an firari durumda.

Kılıktan kılığa girdiler!

Gamze Temel Eser: Soruları verdi, sınavda ful çekti. Gıda mühendisi oldu, hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemeklerini o kontrol ediyordu. KPSS soruşturması başlayınca yurtdışına kaçtı. Başörtüsünü çıkarıp mini etek giydi.

Kılıktan kılığa girdiler!

Hayrettin İmren: 15 Temmuz sonrası bir süre kayıplara karışan cuntacı Tuğamiral, diğer kaçaklarla anlaşmazlığa düşünce kendini ve arkadaşlarını polise yakalattı.

SON DAKİKA