Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e son veda

'Dondurmam Gaymak' filmiyle Türkiye'ye adını duyuran ve 'daki evinde kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ödüllü oyuncu için tiyatroya başladığı 'de tören düzenlendi. Eşi, kızı ve oğlunun taziyeleri kabul ettiği törende Özdemir'in sanatçı arkadaşları konuştu. Bu sırada , babasının tabutuna kapandı, öpüp sarıldı, gözyaşı döktü.

Turan Özdemir'e son veda

'daki evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden sinema ve tiyatro oyuncusu için meslek hayatına başladığı 'nda tören düzenlendi.

Turan Özdemir'e son veda

Stajyer oyuncu olarak 1975'te ayak bastığı ve 2004 yılında emekli olduğu 'nun Konak Sahnesi'ne getirilen Özdemir'in naaşı, sahnedeki platformun üzerine konuldu.

Turan Özdemir'e son veda

Burada sanatçı dostları, yakınları ve sevenleri Özdemir'e veda etti, duygularını, anılarını paylaştı.

Turan Özdemir'e son veda

KARİYERİNE BAŞLADIĞI SAHNEDE

Müdürü Levent Ulukut, gibi usta bir oyuncuyu kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, Özdemir'e kariyerine başladığı sahnede veda ettiklerini söyledi.

Turan Özdemir'e son veda

Yönetmen Talip Karamahmutoğlu da ile bazı projelerde birlikte çalıştıklarını anlatarak, "Aksi ve zor bir adamdı, kavga etmek ve film çekmek en çok yaptığımız işti. Çabuk sinirlenirdi ama bir insanın kalbini bir kere kırsa bin kez de gönlünü alırdı." dedi.

Turan Özdemir'e son veda

Sınıf arkadaşı olan oyuncu Tomris Çetinel ise Özdemir'i anlatırken gözyaşı döktü. Çetinel, "Birlikte mezun olduk ve 43 yıl önce iki stajyer oyuncu olarak bu tiyatronun kapısından girdik. İlk oyunumuzu birlikte oynadık. Sınıf arkadaşı olmamıza rağmen ben onun annesini oynadım Lodos oyununda. Buna çok gülerdi. Yakışıklı ve hoş bir delikanlıydı. Ne acı ki 43 yıl sonra ona burada hoşçakal diyoruz." diye konuştu.

Turan Özdemir'e son veda

'in eşi de törenin ardından eşinin sahnedeki tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

SON DAKİKA