Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TV geliyor!

Facebook TV geliyor!

Sosyal medya devinin kendine has TV'si yayına girmeye hazırlanıyor. İçerisinde orijinal içeriklerin de bulunacağı özellik ile şirketin reklam pastasını da genişletmesi bekleniyor.

Facebook TV geliyor!

Şirket, ortaklarından orijinal içeriklerin ilk bölümlerini talep etmeye başladı. Bunların kısa ve düşük mâliyetli programlar olduğu söylenirken, sosyal ağ bütçeli yapımlar da hazırlıyor.

Facebook TV geliyor!

70 MİLYAR DOLARLIK YENİ REKLAM PASTASI

, projenin yaklaşık bir ay önce hazır olmasını beklerken, çeşitli gecikmeler yüzünden süre uzadı. 70 milyar dolarlık TV reklam pastasından pay almak isteyen şirket, TV özelliğini kullanıcıların sayfalarında videolardan ayrı bir bölümde görüntüleyecek.

Facebook TV geliyor!

Yeni video bölümü, 2 milyar kullanıcıya 'un hazırladıklarının yanı sıra, kullanıcıların oluşturduğu içerikleri de sunacak.

Facebook TV geliyor!

Şirket, YouTube'dan daha gelişmiş bir içerik sunmayı hedefliyor, ancak bu içeriklerin de Netflix, HBO, Showtime gibi şirketlerin yapımlarının düzeyinde olmayacağı düşünülüyor.

Facebook TV geliyor!

, TV çalışması için 2016'da CollegeHumor'un kurucusu Ricky Van Veen, eski MTV yöneticisi Mina Lefevre gibi isimleri işe aldı.

Facebook TV geliyor!

Şirketin iş ortaklarından bazıları Group Nine Media, BuzzFeed, ATTN, Vox Media bulunuyor.(BLOOMBERG)

SON DAKİKA