Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tanıtıldı! İşte sosyal kalemli dev telefon

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! İşte sosyal kalemli dev telefon

6.3 inç dev ve sonsuz ekrana, sarsıntılardan etkilenmeyen yetenekli kameraya sahip , akıllı kalemle çizilenleri paylaşımlar için canlı GIF'e dönüştürüyor. Cihaz 4 bin 999 TL'lik etiket fiyatıyla 18 Eylül'de satışa sunuluyor

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! İşte sosyal kalemli dev telefon

Akıllı telefonlarda dev ve sonsuz ekranlar kervanına akıllı S-Pen kaleme sahip de katıldı. 18 Eylül'de Türkiye'de 4 bin 999 TL'ye satışa sunulacak telefon, Note 7 ile yaşanan hayal kırıklığından sonra sahneye çıkan ilk telefon Note 8 oldu. Note 5'ten 2 yıl sonra satışa sunulan 8, daha yetenekli kaleme ve kameraya sahip oldu. 6.3 inç dev ekran Galaxy S8'de olduğu gibi sonsuz forma sahip. 7.9 mm'lik kalınlığıyla Note 7'den sonra pil konusunda risk almayan Samsung, 3 bin 300 mAh pil kapasitesine sahip Galaxy Note 8, 8.6 mm kalınlığa ulaştı. S8'deki tecrübeler de yeni Note 8'e yansıtılırken,yüzde 83.3 ekran kasa oranıyla daha küçük bir gövdeye daha büyük ekran sığdırılıyor. Su geçirmez ve darbelere dayanıklı Note 8'de Gorilla Glass 5 serisi ekran bulunuyor.

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! İşte sosyal kalemli dev telefon

SOSYAL AĞ KALEMİ

Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlarda hareketli GIF paylaşımı sürekli artıyor. ile birlikte akıllı SPen ekrana çizdiğiniz tüm görüntüleri sosya ağlarda çok popüler olan GIF formatına dönüştürüyor. Fotoğrafı çektikten sonra üstüne alacağınız notlar ağır çekimde GIF formatında izleniyor. Böylece akıllı kalem S-Pen sosyal ağ paylaşımlarının keyfini artırıyor. 07 mm inceliğe sahip kalemi ne kadar bastırırsanız o kadar koyu renk çizgi elde ediyorsunuz. Video izlerken kesip paylaşabiliyoruz. 13 megapiksel çözünürlüğe sahip geniş açılı arka kamerası, 8 megapiksel ön kamerası optik sabitleme yeteneğine sahip. Merdivenden inip çıkarken bile daha sarsıntısız kayıt yapmanızı sağlıyor.

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! İşte sosyal kalemli dev telefon

SİNEMA EKRANI KEYFİ

195 gram biraz daha ağırlığa sahip 8, 2560X1440 çözünürlüklü QHD Plus AMOLED ekranı 74 mm genişliğe ulaşmasına rapmen ele çok rahat oturuyor. Galaxy S8'de ekran kasa oranı yüzde 83.9 olurken 2 yıl önce piyasaya sunulan Note 5, oran yüzde 75 olmuştu. Köşeler biraz daha kare olmaya yaklaşırken S8 ekranında 25 uygulama, Galaxy 'de 36 uygulama görünüyor.

Galaxy S8'e göre biraz genişleyen ekran, 18.5X9 oranıyla sinematografik özelliğe sahip oluyor. Bundan sonra telefon ekranında film ve izlerken sonsuz ekranda boşluklar oluşmayacak. 529 ppi'lık S8'e göre uzayan Note 8 ekranı 521 ppi değerine ulaştı.

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! İşte sosyal kalemli dev telefon

İKİZ UYGULAMA EŞLEMESİ YAPILIYOR

App Pair özelliğine sahip 8'de uygulamaları eşleştiriyorsunuz. Aynı ekran ikizi uygulamalar eşleştirdikten sonra üstüne basılınca birlikte açılıyor ve ekran ikiye bölünüyor. Çift Bluetooth erişimi ile aynı müziği 2 farklı kablosuz kulaklık dinleyebiliyor. Bluetooth 5 ile gelen bu özellikle Galaxy S8'de de var olan bu özellik sayesinde siz kulaklıktan müziği dinlerken aynı anda bluetooth hoparlör kullanılabiliyor.

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! İşte sosyal kalemli dev telefon

HIZLI İNTERNET BAĞLANTISI

Cat 16 desteğiyle gelen 8'in indirme hızı 600 Mbps'e kadar ulaşıyor. Güncellemeden sonra Galaxy S8 serisi de Cat 16 desteği sunacak. Çeviri için dokunduğuz kelimeyi anında seçiyor ve çeviri yapıyor. Note 7'de de var olan bu özellik şimdi tüm cümleyi çevirirken kullanıyor. Ölçü birimlerini de Türkiye'nin kullandığı birimlere çeviriyor. İşlemci 10 nm ve S8 plus ile aynı ve 6GB bellek ile dikkat çekiyor. Toplam 4 renk duyurulacak ama ülkemize 3 siyah, altın ve orkide grisi renklerde gelecek. Mavi renk Türkiye'ye gelmeyecek. Kutusunda AKG kulaklık da olacak.

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı! İşte sosyal kalemli dev telefon

"NOTE SERİSİNE İLGİDE DÜNYADA İLK 5'TEYİZ"

2017 yılının Türkiye için zor bir yıl olduğunu ve GfK araştırmalarına göre İlk 6 Ayda sektörün ciro bazında yüzde 15 küçülerek 5,4 milyar dolara ulaşacağını söyleyen Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Yıl sonunda satış adedinin yüzde 9 küçülme ile 11,6 milyon adede düşeceğini tahmin ediyoruz. Bu rakamlar son 3 yıldır ilk küçülme olduğunu gösteriyor. Özellikle de 400 dolar ve üstü fiyata satılan telefonlar küçüldü. Ama ilginç bir şekilde 300 dolar altı da küçüldü. En ilginci ise 1000-1500 TL arasındaki telefon satışları arttı. Biz üst segment telefonlardaki daralmayı azaltmak için TRT bandrolündeki artışa rağmen 'in fiyatını 5 TL'nin altında tuttuk. Türkiye Note serisinin en çok ilgi gördüğü 5 ülkeden biri. Küçülmenin ana nedeni, kurlardaki artış" diye konuştu. Yeğen, kurumsal müşterilerden 10 bin adet ön talep topladıklarını belirterek, Note 8 alacaklar için 500 TL'lik hediye ve Gear S3 hediyesi sürprizleri olacağını da vurguladı.

SON DAKİKA