Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adem Amca, ile buluştu

'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzerine uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle '' isimli leylekten ayrı kalan balıkçı , kısıtlamasının kalkmasının ardından 'Yaren' ile yeniden buluştu. 'Yaren', eşi ile birlikte Adem Yılmaz'ın kayığına konarken, ortaya renkli görüntüler çıktı.

Adem Amca, Yaren leylek ile buluştu

Uluabat Gölü kenarındaki Egskikaraağaç Mahallesi'nde yaşayan ile '' adını verdiği arasındaki bağ bu yıl da devam etti. Köyde ilgi ile beklenen Yaren leylek, 5 Mart'ta, 9'uncu kez Eskikaraağaç köyündeki yuvasına döndü.

Adem Amca, Yaren leylek ile buluştu

, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzerine sokağa çıkma kısıtlaması getirilen güne kadar göle açılan balıkçı 'ın yıllardır olduğu gibi kayığına kondu. Ancak 67 yaşında olan Adem Yılmaz, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kayıkla göle açılamayınca, Yaren leylekten uzak kaldı.

Adem Amca, Yaren leylek ile buluştu

YAREN EŞİ İLE BİRLİKTE GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Haziran günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından 65 yaş üstü vatandaşların saat 10.00 ile 20.00 arasında dışarı çıkabileceklerini kaydetti. ise, koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında bu süreci evde geçirirken, geçtiğimiz günlerde yeniden göle açıldı.

Adem Amca, Yaren leylek ile buluştu

, yeniden 'ın kayığına konarken, kısıtlama sürecinin ardından ikili bir kez daha buluştu. Yaren leyleğin eşi de kayığa gelirken, ortaya ise renkli görüntüler çıktı.

Adem Amca, Yaren leylek ile buluştu

Balıkçı ve leyleğin ünü yurt dışına kadar uzanırken, 'Adem Amca ve Yaren ' isimli belgesel de Çekya'da düzenlenen Prag Film Ödülleri'nde en iyi belgesel ödülünü aldı. Avusturya ve Almanya'da da ders kitaplarına konu olan Adem Yılmaz ve Yaren leyleğin hikayesi, Yunanistan'da da gölge oyunu olarak sergilendi.

SON DAKİKA