Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Körfezi'nde 30 kilogramlık "" yakalandı

Balıkçı Barınağı'ndan denize açılan balıkçılar, ağlarına 3 metre uzunluğunda, 30 kilogram ağırlığında "" takıldığını görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, balığın halk arasında "deniz yılan balığı" olarak ve "mığrı" olarak bilinen conger conger olduğunu söyledi.

Antalya Körfezi'nde 30 kilogramlık deniz yılan balığı yakalandı

Körfezi açıklarında, 30 kilogram ağırlığında "" olarak bilinen conger conger yakalandı. Antalya Balıkçı Barınağı'ndan denize açılan balıkçılar, ağlarına 3 metre uzunluğunda, 30 kilogram ağırlığında "deniz yılan balığı" takıldığını görünce şaşkınlık yaşadı.

Antalya Körfezi'nde 30 kilogramlık deniz yılan balığı yakalandı

Limana getirilen balık, görenlerin ilgisini çekti. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, balığın halk arasında "" olarak ve "mığrı" olarak bilinen conger conger olduğunu söyledi.

Antalya Körfezi'nde 30 kilogramlık deniz yılan balığı yakalandı

Körfezde bu büyüklükteki bir yılan balığının yıllardır yakalanmadığına dikkati çeken Gökoğlu, "Sularımızda var ama bu kadar büyüklükte çok nadir yakalanıyor. Eti lezzetli ve ekonomik değeri bulunuyor. Akdeniz'in yerli bir balığı." dedi.

SON DAKİKA