Adana'da yanlış park uyarısı yapan otobüs şoförüne darp kamerada | Video

Adana'da yanlış park uyarısı yapan otobüs şoförüne darp kamerada | Video
18.09.2020 | 09:45

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Adana'da, yolcu taşıdığı sırada yanlış park eden aracın sürücüsü ile tartışan ve daha sonra sürücü ve oğulları tarafından ısırılıp, tekme- tokat dövülen otobüs şoförü Kemal Bilgiç (30), "Bir uyarı yüzünden dakikalarca şiddete maruz kaldım. Kimseyi dinlemeyip, darbetmeye devam ettiler" dedi.

Adana'da özel halk otobüsü şoförü Kemal Bilgiç, 15 Eylül günü sefer halindeyken yol kenarında yanlış park ettiği için araç trafiğini yavaşlatan bir aracın sürücüsünü uyardı. Uyarının ardından araçtaki kişinin küfürlü tepkisine sinirlenen şoför Bilgiç, otobüsten inip tepki gösterdi. Bu sırada araçtaki kişinin çocukları Bilgiç?e saldırdı. Bilgiç, can havliyle otobüsün içine kaçmaya çalıştı ancak darp edilmekten kurtulamadı. Kendisini darbeden kişilerden birinin karnını ısırmasıyla yaralanan Bilgiç, hastanede tedavi görüp, darp raporu aldı. Olay sonrası çok üzgün olduğunu belirten Bilgiç, "Böyle şeyler için insana ölümüne şiddet uygulanır mı? Yapanlardan şikayetçi oldum" dedi. Bilgiç'in darp edildiği anlar ise otobüsün güvenlik kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.


OTOMOBİLİN ÜSTÜNE ÇIKIP VURMAYA DEVAM ETTİ
Özel halk otobüsünün güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde Bilgiç?in araçtan indiği an 3 kişi tarafından saldırıya uğradığı görülürken, bu sırada otobüste bulunan yolcuların darbeden kişileri durdurma çabasının da yetersiz kaldığı görüldü. Şoför Bilgiç'i darbeden bir kişinin hızını alamayarak otomobilin üstüne çıkıp, saldırmaya devam etmesi üzerine ise yolcular bağırarak 3 kişiye tepki göstermeye devam etti. Bir süre sonra saldırıyı bırakan kişiler olay yerinden ayrıldı. Otobüste polisi arayan Bilgiç, bir yandan da yolculara darp edildiği sırada bir kişinin karnını ısırdığını söyleyerek yarasını gösterdi. Olay sonrası hastanede tedavi gören Bilgiç, daha sonra darp raporu alarak saldırganlardan şikayetçi oldu.


'BENİ DÖVDÜLER, OTOBÜSÜN PARÇALARINI KIRDILAR'
Uzun süredir otobüs şoförlüğü yaptığını ve başına ilk defa böyle bir olay geldiğini kaydeden Kemal Bilgiç, küçük bir meseleye bu kadar şiddetle karşılık vermenin kabul edilemez olduğunu belirtti. Kendisine saldıran kişilerin araya girenler olmasaydı belki de kendisini öldüresiye döveceğini dile getiren Bilgiç, yaşadıklarını şöyle anlattı:


"Yanlış park ettiği için yol kilitlenmişti. Ben ilk etapta düzgünce uyarıda bulundum. Bana bağırarak karşılık verdi. Ben de bağırdım. Sonra küfür etti ve ben sinirlenip otobüsten indiğim sırada bir anda araç dışındaki üç kişi üzerime saldırdı. Yolcular neye uğradığını şaşırdı. Bu nasıl bir şiddet anlayamıyorum. Birisi karnımı ısırıp parçaladı. Darp raporu aldım şikayetçi oldum. Otobüsümün parçalarını da kırdılar. Hakkımı arayacağım."

SON DAKİKA