Son dakika | Sivas Valisi ile Aksaray Valisi'nin Twitter'daki gülümseten atışması sosyal medyada olay oldu | Video

Son dakika | Sivas Valisi ile Aksaray Valisi'nin Twitter'daki gülümseten atışması sosyal medyada olay oldu | Video
21.09.2020 | 15:45

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Son dakika haberi... Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'nun Sivas Valisi Salih Ayhan ile Twitter'daki gülümseten atışması sosyal medayda olay oldu!

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Twittre hesabından "Sivaslı kardeşlerim alınmasın ama 'Anadolu Aslanı', Aksaray malaklısıdır." paylaşımında bulunması üzerine; Sivas Valisi Salih Ayhan ise Aydoğdu'ya cevaben yaptığı Twitter paylaşımında, "Neden alınalım Sayın Valim Hamza Aydoğdu, Sivaslılar bilir ki her şey cüsse ile olsaydı ormanın kralı aslan değil, fil olurdu. Sağlık, afiyet diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Dünyaca ünlü Sivas Kangal köpeği ile Aksaray malaklısı, iki şehrin valisini sosyal medyada karşı karşıya getirdi. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'nun Sivaslı kardeşlerim alınmasın ama Anadolu aslanı, Aksaray malaklısıdır paylaşımına Sivas Valisi Salih Ayhan, Her şey cüsse ile olsa, ormanların kralı aslan değil fil olurdu cevabını verdi. İki vali arasındaki atışma, sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Aksaray Valisi Aydoğdu konuyla ilgili, Malaklı da bizim, kangal da bizim. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde 81 ilin bütün güzellikleri hepimizin. Burada şöyle tatlı bir güzellik oldu; hem kangal hem de malaklının Türkiye çapında tekrar bir farkındalığı ve tanıtımı oldu dedi. Kangal uzmanı Orhan Yalçınkaya da, Aksaray'daki sürülerde de Kangal köpeği görev yapar. Her ikisi de bizim değerimizdir ama Kangal köpekleri daha dayanıklıdır ifadelerini kullandı.


Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Anadolu aslanı olarak nitelendirilen Kangal köpeklerine nazaran daha iri olan Aksaray malaklısına ithafla sosyal medya hesabından, Sivaslı kardeşlerim alınmasın ama Anadolu aslanı, Aksaray malaklısıdır paylaşımını yaptı. Bunun üzerine Sivas Valisi Salih Ayhan mesajı alıntılayarak, Neden alınalım Sayın Valim, Sivaslılar bilir ki her şey cüsse ile olsaydı, ormanın kralı aslan değil, fil olurdu cevabını verdi. İki vali arasındaki köpek atışması, sosyal medya takipçilerinin de yoğun ilgisini çekti. Sonrasında Aksaray Valisi Aydoğdu bir paylaşım daha yapıp Google'da Aksaray malaklısı araması sonucu paylaşarak, Değerli Valim, Google ile bir konuşsanız, sizi üzmeseler. Sağlık ve esenlikler dilerim diye cevap verdi. Vali Salih Ayhan ise, Kıymetli Valim. Siz bizden daha iyi bilirsiniz ki doğrulara ulaşmak için Google değil, literatüre bakmak isabet olur. Rehber Ansiklopedisi, Meydan Larousse, Ana Britannica ciltlerinden birini karıştırmanızı tavsiye ederim karşılığını verdi.


Bunun üzerine Vali Hamza Aydoğdu, Malaklı da bizim Kangal da yeter ki sevgi olsun, saygı olsun. Teşekkürler Değerli Valim, şahsınızda Sivaslı kardeşlerime saygı ve muhabbetlerimle paylaşımı ile atışmayı noktaladı.

SON DAKİKA