Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Ece Erken
Giriş Tarihi: 30.04.2013 12:32 Güncelleme Tarihi: 26.01.2018 10:40

11 Mayıs 1978 tarihinde Çorlu'da doğan Ece Erken, aslen Samsun'ludur.

Babası subay olduğundan tayinlerden dolayı Ağrı, Ankara, Kıbrıs gibi çeşitli yerlerde yaşadı. Liseyi İstanbul Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nde bitirdi.

Bir ağabeyi olan Erken, annesi ile babasının ayrılmasıyla birlikte annesiyle yaşamaya başladı.

Sunuculuk kariyerine 12 yaşında, Kıbrıs'ta Bayrak Radyo Televizyonu'nda başladı. Sonra sırasıyla; Ankara'da Radyo Vizyon'da ve Radyo Genç'te çalıştı. Ardından İstanbul'a geldi ve Kral TV'de işe başladı. Kral TV'den sonra ise, Metropol FM, Alem FM, Show Radyo ve son olarak Radyo Viva'da çalıştı.

Ece Erken televizyonculuk kariyerine ise ilk olarak Star Tv'de başladı. Daha sonra, Kanal 6, Number One TV, Genç TV'de çalıştı. 4 yıl Show TV'de program yaptı. Kanal 1'de sunuculuk yaptı.

ATV'de "Mavi Şeker" adlı programın sunuculuğunu yaptı. Ardından yine ATV'de Enbe Orkestrası ile birlikte "Enbeyaz Geceler" adlı programın sunuculuğunu yaptı. Sonrasında FOX TV'de "Aç Aç Kazan" adlı programı sundu. 2011 yılında ise Kanaltürk'te Davut Güloğlu ile "Hayata Gülerken" adlı eğlence programını sundu. Erken son olarak Beyaz TV'de yayınlanan "Tatlım Benim" adlı programı sundu.

Özel hayatıyla gündemden düşmeyen Erken, 1 Eylül 2008'de uzun yıllardır birlikte olduğu Tuncer Öztarhan'la evlendi ancak çift 2009'da boşandı.
Sunucu son olarak "Hayata Gülerken" programını birlikte sunduğu şarkıcı Davut Güloğlu ile evliliğin eşiğinden döndü.

2000 yılında TGRT kanalında yayınlanan "Nilgün" dizide başrol oynayarak oyunculuğa adım atan Erken, daha sonra Aşk ve Gurur (2002) ile "Lise Defteri" (2003-Nil karakteri) dizilerinde rol aldı.

Ece Erken, 2012 yılında Ortadoğu'nun en önemli kahve markalarından "Mahmood Coffee"nin yeni reklam yüzü oldu.

SON DAKİKA