Türkiye'nin en iyi haber sitesi

savaşında son!

İphone Galaxy savaşında son!

Apple daha önce fiyatlandırma konusunda özellikle agresif davranmamış olsa da, artık son derece karmaşık ve rekabetçi bir piyasaya onu bekliyor. Dolayısıyla ürünlerini farklı segmentlere ya da fiyat aralıklarına ayırması son derece normal. Google ise sektörün devlerine karşı pazarda ayağını basabilecek bir yer, bir zemin edinmeye çalışıyor. Samsung ise satışta yakaladığı çıkışı ve elde ettiği performansın üzerine bir tuğla daha koymanın peşinde. Üç şirketin konumu düşünüldüğünde, yeni ve amiral gemisi cihazların fiyatlarının büyük önem taşıyacağından eminiz.

İphone Galaxy savaşında son!

Söylentiler, 8 fiyatının en azından bir modelinde 1.000 doların üzerine çıkacağını gösteriyor. iPhone 8 OLED modelinin 1.000 doların üzerinde olması, hatta cihazın 1.049 dolar fiyatla satışa çıkması bekleniyor.

İphone Galaxy savaşında son!

Standart 8 modelinin ise 949 dolar fiyat etiketine sahip olacağı düşünülüyor. Bu durumda, iPhone 7S serisi bunun altında fiyatlara sahip olabilir.

İphone Galaxy savaşında son!

Apple böyle bir telefonu ne kadar çok satabilir bilmiyoruz ama kısa süre önce tanıtılan Microsoft Xbox One X oyun konsolu da, bugüne kadarki en yüksek fiyatlı oyun konsolu olmayı başardı. Dolayısıyla piyasa yüksek fiyatlarla kendi normalini oluşturuyor şeklinde düşünmek de mümkün.

İphone Galaxy savaşında son!

Apple'ın güçlü markası ve tüketici elektroniği pazarındaki yeri sebebiyle bu tip argümanlara kulak asacağını düşünmek zor. Apple ürünlerinin fiyatları yüksek, bunu kabul edelim, bu da 8 hakkındak ilk dedikodulara ve sızıntılara da benzer şekilde yansıyor.

İphone Galaxy savaşında son!

iPHONE 8 FİYATI

Apple, üç marka arasında en ayrıcalıklı duranı. Tüketici dünyasındaki en yüksek tanınırlığa sahip marka, Interbrand'in dünyanın en prestikli markaları ölçümünde Coca Cola'yı bile yerinden etti. Hiçbir şirketi de bu bilinirliğin ya da müşteri sadakatinin yanına yaklaşamıyor.

Şirketle ilgili en yoğun eleştiri, fiyatların yüksek olması yönünde birleşiyor. Aksesuarlar dahi son derece pahalı ve Apple'ın kapalı yapısı sebebiyle insanların alternatifi de az. Bu durumun 8 fiyatına yansıması ise kaçınılmaz.

İphone Galaxy savaşında son!

GALAXY NOTE 8 FİYATI

Samsung'a gelirsek; Note 7 fiyaskosundan sonra kendini toplamayı başaran devinin, Note 8 ile yine ses getireceğinden eminiz. Koreli şirket Galaxy Note markasına yeniden can vermek istiyorsa, çarpıcı bir cihazla karşımıza çıkmalı. Ayrıca satışların da alt markaya güven vermesi gerekiyor.

SON DAKİKA