Manisa'da kafası teneke kutuya sıkışan kediyi temizlik işçisi kurtardı | Video

Manisa'da kafası teneke kutuya sıkışan kediyi temizlik işçisi kurtardı | Video
07.10.2020 | 15:30

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Manisa'nın Soma ilçesinde bir temizlik işçisi çöp konteynerini boşaltmak üzereyken kafası teneke çay kutusuna sıkışan kediyi fark ederek, kedinin sıkışan başını yumuşak hareketlerle sıkıştığı yerden kurtardı. Kafası sıkıştığı kutudan kurtarılan kedi ise hızla kaçarak gözden kayboldu.

Soma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde görevli işçilerden Erhan Arslan Zafer Mahallesi'nde rutin temizlik faaliyeti yaptıkları sırada araca boşaltmak üzere oldukları çöp konteynerinde bir şeyin hareket ettiğini fark etti. Hemen duruma müdahale eden Arslan, bir kedinin kafasının boş çay kutusuna sıkıştığını gördü. Kediyi konteynerden çıkaran Arslan, zarar vermeden sıkıştığı yerden çıkarmak için uğraş verdi.


Kediyi sıkıştığı yerden kurtaran Arslan evsel atıkların mutlaka sokak hayvanlarını düşünerek atılması gerektiğini de vurguladı.


Arslan, çöp konteynere zaman zaman böyle durumlarla karşılaştıklarını belirterek meslektaşlarına da uyarıda bulunarak mutlaka boşaltmadan önce konteynere bakılması gerektiğini hatırlattı.

SON DAKİKA